patlamadan korunma dokumani hazirlama egitimi nedir

Patlamadan Korunma Dokümanı Eğitimi

PKD (Patlamadan Korunma Dokümanı Eğitimi)” yönetmeliğe ve standartlara uygun doküman hazırlanmasını amaçlar. ATEX 137 Yönetmeliği ve 60079:2015 standardı “Patlamadan Korunma Dokümanı” hazırlama detaylarını belirler.

Yanıcı, patlayıcı maddelerin bulunduğu veya depolandığı işyerleri “patlamadan korunma dokümanı” hazırlamak zorundadır.

İSG Kursları” patlamadan korunma eğitimini 2 gün içinde bitirmenizi sağlar. Eğitim uygulamalı olarak verilir ve hesaplamalar anlatılarak soru çözümüyle pekiştirilir. Ayrıca yetkin eğiticilerimiz, ortam değerlendirmesi ve kullanılan ekipmanların ex-proof uygunluğunun değerlendirilmesi konusunda kursiyerlerimizin uzmanlaşmasını sağlar.

Patlamadan Korunma Dokümanı Eğitimi Sık Sorulan Sorular

Patlamadan Korunma Dokümanı Eğitimini Kimler Verebilir?

Patlamadan korunma dokümanı eğitimi” verecekler mevzuatla düzenlenmiştir. İş güvenliği uzmanları, mühendisler, teknikerler, ilgili alanlarda çalışan yöneticiler bu kursu verebilirler.

PKD Kaç Yılda Bir Yapılır?

PKD” beş yılda bir revize edilmelidir. Bu süre ilgili yönetmelik ve uluslararası düzenlemelere bağlı olarak değişebilir.

Patlamadan Korunma Dokümanı Eğitimi Almak İçin Ne Gerekir?

Yüksekte Çalışma Eğiticisi” olmak için aşağıdaki belgeler ile kursumuza başvurmanız yeterlidir. İSG Kurslarında kolaylıkla kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  • Başvuru dilekçesi
  • Nüfus cüzdanı